Bazén z těžké folie

Naše firma se věnuje a zaměřuje výhradně na montáž bazénů z těžké folie, proto se na tento typ bazénů zaměříme podrobněji.

Jedná se o bazén, kde nosným prvkem je železobetonová deska a stěny jsou vystavěny z betonových nebo polystyrenových tvarovek, které jsou vystuženy železnou armaturou a následně zalité betonem. Takto vybetonovaná vana se nejdříve osadí geotextilní podložkou s antibakteriální úpravou, která jednak chrání folii před přímým stykem s betonovým povrchem a také vyrovnává drobné nerovnosti betonové stěrky.

Následně se bazén osazuje těžkou bazénovou folií o tloušce 1,5mm (případně 1,6mm u vzorovaných folií), která se teplem sváří přímo v bazénu. Bazénová folie je vyráběna z měkčeného PVC a je vyztužena tkaninou, což zaručuje její mimořádnou pevnost a odolnost proti proražení. Do takovéto folie je problém udělat díru například šroubovákem. Folie je stabilizovaná proti UV záření, čímž si udržuje svoji barevnou stálost.  Dále je bazénová folie ošetřena speciální antibakteriální úpravou, což zamezuje usazování bakterií, mikrobů a plísní na jejím povrchu. 

Folie je vhodná jak pro malé rodinné a privátní bazény, tak i pro velká komerční zařízení a veřejná koupaliště. Často se folie používá také pro rekonstrukci a opravu starých betonových bazénů.

Při volbě velikosti a tvaru se u bazénů z těžké folie nemusíte nijak omezovat. Oproti plastovým nebo laminátovým bazénům lze zvolit jakoukoli velikost i tvar, a to včetně schodiště, které často bývá dominantou celého bazénu. 

Pro bezpečnost se jako ochrana proti nepříjemnému ukouznutí na schodech bazénu používá speciální protiskluzná folie, která při vstupu nebo výstupu z bazénu toto riziko uklouznutí minimalizuje. Tento "protiskluz" se navařuje na jednotlivé schody, buď po část nebo celou hloubku nášlapu.

Tyto bazény jsou právem považovány za poctivé a bytelné bazény, s minimální životností 30 let a dlouhou 10-15 letou zárukou na voděodolnost a nepropustnost folie. 


Bazénové folie ELBE

Nejen naší firmě, ale i našim zákazníkům se nadmíru osvědčila bazénová folie ELBE od německého výrobce. Německá výroba je zárukou nadstandardní kvality, o čemž svědčí fakt, že jsou tyto folie vyváženy do více jak 50 zemí světa. Folie ELBE jsou vyráběny z nejkvalitnějších surovin, splňují přísné hygienické a zdravotní normy, jsou certifikované normou EN 71-3 (norma pro nezávadnost dětských hraček) a také splňují veškeré požadavky procesu šetrného k životnímu prostředí. Jako jediný výrobce na trhu poskytuje nadstandardní až 10 až 15 letou záruku na voděodolnost všech svých dodávaných folií.

Folie ELBE se dodávají v několika výrobních variacích, které vyhoví požadavkům běžných, tak i velmi náročných zákazníků.

  • řada ELBE SBG Klasik - základní jednobarevné folie s tloušťkou 1,5 mm a zárukou 10 let na vodotěsnost
  • řada ELBE SBG Supra - jednobarevné (tloušťka 1,5 mm) a vzorované (1,6 mm) folie s akrylátovým povrchem pro snazší čištění a údržbu folie, dlouhá záruka 10 let na vodotěsnost
  • řada ELBE Elite - jednobarevné prémiové folie s akrylátovým povrchem a speciální membránou zabraňující pronikání bazénové chemie, opalovacích krémů a kosmetiky, čímž nedochází k zabarvení nebo odbarvení bazénové folie, dlouhá 15ti letá záruka na vodotěsnost a 5ti letá záruka na odolnost proti chloru a skvrnám
  • řada ELBE Island Dreams - luxusní vzorované 3D folie se speciální raženou strukturou a potiskem, díky struktuře je folie celoplošnš protiskluzová, lze je přetáhnout přes horní hranu bazénu a použít tak jako obrubu kolem celého bazénu, určeno pro velmi náročné zákazníky, záruka 10 let na vodotěsnost

Barevné provedení folie

Bazénu lze dodat elegantní a luxusní vzhled díky velkému množství barevných variant a vzorů bazénové folie. Vybrat lze z klasické řady jednobarevných anebo designově zajímavých mozaikových či žíhaných variací. Novinkou jsou 3D bazénové folie z řady ISLAND DREAMS se speciální raženou strukturou.